Banka Hesap Numaralarımız

+90 262 341 29 22

e-bulten@kozlucabeton.com

ÇALIŞMA SAATLERİ   08:00 - 17:00

BLOG
Anasayfa Blog Parke Taşları İle İlgili Bilinmeyenler

Parke Taşları İle İlgili Bilinmeyenler

05 Aralık 2020

Beton Parke Taşları her türlü doğa şartlarına ve ağır yüke Uzun yıllar dayanan beton parke taşlarının sağlamlığı ve uzun ömrü artık hemen herkes tarafından bilinmekte olup kullanım alanları her geçen gün artmakta ve çeşitlenmektedir.

Beton Parke Taşları her türlü doğa şartlarına ve ağır yüke Uzun yıllar dayanan beton parke taşlarının sağlamlığı ve uzun ömrü artık hemen herkes tarafından bilinmekte olup kullanım alanları her geçen gün artmakta ve çeşitlenmektedir. Beton parke taşları ve dekoratif taşlar %5’ten hiç denecek kadar az bir emme özelliğine sahip olduğundan asfalt ve diğer kaplama malzemelerinden oldukça uzun ömürlüdür. Bu sayede malzemenin ömrüne ve görüntüsüne en çok zarar veren tuzlar ve kimyasal maddelerin zararlı etkileri sıfıra indirgenmektedir. 

Beton Parke Taşı Ustasının elinde bu dayanıklılığının yanında bambaşka bir sanat eserine dönüşür. Ayrıca zemin kaplama malzemelerinin ömrü, yüzey aşınma mukavemetine bağlıdır. Beton parke taşları; yüksek oranda beton ile üretilmesinin yanında, vibrasyon ve pres uygulamalarına da tabi tutuldukları için yüksek dayanımlara ulaşır. Bu sıkıştırma ve vibrasyon etkisiyle, betonda hava boşluğu minimum düzeye indirildiğinden, su emme oranı düşüktür. Bu da dona karşı mukavemetinin artmasını sağlamaktadır. Bu nedenle beton parke taşlarının ömrü, alternatif kaplama malzemelerine (asfalt, yerinde dökme beton vb.) kıyas ile daha uzundur.

  Şekil ve renk çeşitliliği, estetik yönden diğer alternatif kaplama malzemelerine göre üstünlük sayar. Beton altyapı elemanlarının inşaat ye peyzaj mimarisindeki uygulama alanları o kadar çeşitlidir ki kullanıcı hayal gücünü kullanarak daha önce bilinen döşeme şekillerinin ve uygulama alanlarının dışında yepyeni uygulamalar yaratabilir. 

Beton Parke Taşı Nasıl Uygulanır?

            çevre Güzelleştirme, çevre Düzenleme çalışmaları çağlarca vazgeçemediğimiz, Ortak mirasa en iyi katkılarda bulunmak için çabalaya durduğumuz en güzel alışkanlığımızdır. Globalleşen Dünya, Gelişen teknoloji, insanların bitmek tükenmek bilmeyen alışkanlıkları Dünden güne bu gelişmeler hızlı bir şekilde devam etmektedir. 

  • Beton parke taşı döşeme işlemine başlamadan önce zemin sertliği kontrol edilmeli, gerekli ise stabilize veya benzeri sıkışabilen malzemeler ile zemin iyileştirilmelidir. Kum serilmeden önce gerekli olması halinde zeminin kompaktör veya silindir ile sıkıştırılması zemin sertliği için yeterlidir. Döşeme yapılacak alana yeterli incelikte ve ortalama 5-7 cm kalınlığında kum serilerek mastarlama işlemi yapılır. Böylece kum sayesinde zemindeki yükseklik farkları eşitlenerek döşeme öncesi parke taşlarının altında düz bir satıh elde edilmiş olur. Mastarlama işleminden sonra serilen kuma el yardımı ile sıkıştırma işlemi yapılarak oluşan boşluklar kum ile doldurulur. Böylece zemin, beton parke taşı döşeme işlemine hazır hale getirilir. Beton parke taşları, her iki taş arasına 1,5-2,0 mm. boşluk kalacak şekilde döşeme işlemine başlanır. Parke taşları arasındaki bu boşluklara işlem bitiminde serilecek kum nüfuz edecektir. taşlarında, bu aralık mesafesi için taşların yan yüzeylerinde özel olarak pah aralığı üretim esnasında bırakılmıştır. Döşenmeye başlayan taşların oturması için, plastik uçlu çekiç ile basınç uygulanarak, kum üzerine tam yerleşme kolaylıkla sağlanabilir. Döşenmeye başlanan Beton Parke taşlarında sürekli olarak yolun eğimi ve oluşabilecek zemin yükseklik farkları gözlenerek plastik uçlu çekiç ve mastar vasıtası ile döşeme hataları kolaylıkla düzeltilir. Döşeme işlemi bitiminde ince elenmiş kum, döşeme alanı üzerine serilir ve fırça yardımı ile taşların derz aralarını dolduracak şekilde yayılır. Bu işlemden sonra, kompaktör ile kumlu yüzeyin üzerinde gezilerek taşların tam yerleşmesi sağlanır.

Furkan KOZLUCA Diyor ki...

  Malzeme bir uygulamanın kaliteli olması için en önemli gerekçedir. Malzemenin kalitesiyle yapılan işin kalıcılığı doğru orantılıdır. Yani malzeme ne kadar kaliteliyse uygulama da o kadar kaliteli olur. Kozluca Beton ekibi olarak sizlere hem kullandığımız malzemenin kalitesini hem de yaptığımız işin kalıcılığını garantiliyoruz. Kaliteli malzeme adı altında gereğinde fazla şişirilmiş fiyatlar sizleri yanlış yönlendirebilir. Bu nedenle biz Kozluca Beton personeli olarak sizleri pazar olarak görmeyerek, bütçenize  uygun seçenekleri sizlere sunarak hem sizleri hemde yaptığımız işin kalitesini riske atmıyoruz. Bu nedenle bizi seçtiğiniz için şimdiden teşekkür ediyor ve sağlıklı günler diliyoruz. TüRKİYE'nin tüm illerinde 2020 yılında beton parke taşı işlerinizde firmamız Kozluca Beton olarak garanti sistemine geçmiş bulunuyoruz bundan sonraki işlerde en az 4 yıl garanti veriyoruz. Kaliteli Malzeme Ve Zamanında Hizmet için doğru adreste olduğunuzu belirtmek isterim.

 

Furkan KOZLUCA 

KOZLUCA BETON 

Yönetim Krl. Bşk.

 Bu yazı 711 kere okundu.

DİĞER YAZILAR

Küresel Rekabet

26 Ocak 2020

Bizi Arayın +90 262 341 29 22

Bizi Arayın +90 262 341 29 22

Karşıyaka Mah. Maket Sk. No:26 Yeniköy / Başiskele / KOCAELİ
+90 262 341 29 22
+90 262 341 29 23
e-bulten@kozlucabeton.com

E-KATALOG

Ürünlerimiz ve diğer bilgilendirmelerimiz için E-Kataloğu inceleyiniz

Kozluca Beton

Tüm hakları Saklıdır. Designed By YSENEL

E-BÜLTEN ABONELİĞİ